Yeni wifi sistemimiz hk.

Merhabalar herkese,
 
Kendinize ait cihazlarınız için yeni yaptığımız kablosuz network sistemimizde, öğrenci, öğretmen, personel ve idarecilerimiz, kendi Microsoft Windows ID oturum açma hesapları ile bağlanabilecektir. Bunun için kendinize ait herhangi bir cihazdan öğretmen, idareci ve personeller için UOMO_OGRETMEN, öğrencilerimiz için de UOMO_OGRENCI SSID sine bir seferlik bağlandığınızda, sistem size kullanıcı adı ve şifre soracak, o kısma windows oturum açma bilgilerinizi girdikten sonra kalıcı olarak sorunsuz bağlanmış olacaksınız. Sistem siz windows ID şifrenizi değiştirmediğiniz sürece sizi hatırlayacaktır. Kısaca öğrenci ve öğretmen SSID network yapısı “Captive Portal” yerine “802.1x” olarak değiştirilmiştir.
UOMO_GUEST şimdiki gibi kullanılmaya devam edecektir, sadece okulumuza gelen ziyaretçiler için “Captive Portal” sistemi kullanılacaktır. Sistemi kısaca hatırlatmak gerekirse kurumumuza gelen herhangi bir misafir, kendi ad,soyad ve TC si ile formu doldurup, gelen SMS şifresi ile 1 günlük şekilde bağlanabilmektedir. Ayrıca bilgi işlemden de talep etmesi halinde, kendisine ait misafir kullanıcı adı ve şifresi iletilebilecektir, yalnız öncelikli tercihimiz her zaman kullanıcının kendi bilgilerini girip kendi bağlantısını kendisinin yapması olmalıdır.
Aşağıda örnek olarak UOMO_OGRETMEN e bağlanma yöntemi ayrıntılı olarak yer almaktadır. Yardıma ihtiyacınız olduğunda lütfen bilgi işlemden (bilgiislem@uoml.k12.tr) destek talep ediniz.
 
Öğretmenler için örnek :
Windows için :
Inline image 1 Inline image 2
 
iPhone/iPad için: UOMO_OGRETMEN e bağlandıktan sonra çıkan ekranda sertifikaya güven demeniz yeterli, ardından bağlanacaksınız.

Inline image 3  Inline image 4 Inline image 5 Inline image 6

 

Android için: 
Inline image 9 Inline image 10 Inline image 11
 
MacOSX için:
Inline image 7 Inline image 8
 
Bilginize.

Add a Comment